You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SLUŽBY

Nabízíme:


  • ARCHITEKTURA
  • INTERIÉR
  • KOMPLETNÍ DODÁVKA STAVEB
  • PROJEKTOVÝ MANAGEMENT
  • INŽENÝRSKÁ ČINNOST
  • TECHNICKÝ DOZOR INVESTORA

VP ARCHITEKTI

Ing.arch.Jiří Vlček a partneři, jejichž kancelář najdete v Brně, se architekturou a interiérovým designem zabývají téměř dvacet let.

Jejich klienti mají jedno společné. S jejich prací jsou spokojení a doporučují je dále.

Jak funguje spolupráce mezi architektem a zákazníkem?

„To nejdůležitější je se vcítit do klienta, co nejvíce nasát co on potřebuje. Deseti lidem se může líbit stejný interiér, ale každý v něm bude fungovat jinak. Každý má zažité jiné principy a je nezbytné návrh vytvořit individuálně. Klientům je třeba naslouchat a pak vše funguje bez nedorozumění a obtíží."

Často vídáme realizace, které vypadají úchvatně na fotografiích, ale obyvatelé domu po čase nadšení nejsou.

Denně se setkávají s nedomyšlenými rohy, chybnými liniemi, nepraktickými úložnými prostory, či nevhodným řešením kuchyně. Klient mnohdy vidí pouze estetickou hodnotu návrhu, vy však pod čarou navrhujete především tu funkční. Díky kvalitním konzultacím na začátku navrhování nevznikají zásadní potíže v průběhu realizace a před zákazníkem se rýsuje bydlení přesně podle jeho představ.

VP ARCHITEKTI se snaží netvořit pouze módní interiéry, které se za dva roky okoukají. Jsou zastánci nadčasového interiéru, který si svou hodnotu drží a samotnému klientovi přináší užitek, nadšení a pocit domova dlouhodobě.

Zákazník přeci platí za to, aby dostal interiér s hodnotou a ne módní záležitost, která za tři roky zevšední. Navrhování má být symfonií mezi nápady architekta a potřebami klienta na notové osnově funkčního interiéru. Teprve v nefungujícím prostoru si uvědomíte hodnoty svého kvalitně zpracovaného domova.

Na rozdíl od mnoha jiných architektů VP architekti velmi pozitivně hodnotí zásahy klientů do procesu realizace.

„Nebráníme se impulzům od klienta na drobné změny v průběhu stavby. Vše je o souladu. Pořád je to on, pro koho interiér vytváříme a spousta souvislostí vychází na povrch až při realizaci. Světla, stíny, vnímání prostoru, pocitová stránka materiálů, která není patrná z vizualizací. Nemáme problém za chodu reagovat, s klientem hovořit a koncepci mírně upravovat.“

Nestojíme zarputile za jedním řešením. Je proti naší filosofii tvrdohlavě obhajovat jedno stanovisko a kategoricky odmítat alternativní provedení, vždyť tvorba je o komunikaci mezi architektem a klientem. To se nám již mnohokrát osvědčilo. Podle našeho názoru je toto jeden z důležitých stavebních kamenů pro budování důvěry s klientem. Tvorba návrhu i s konzultacemi v ideálním případě probíhá tři týdny, po kterých nastává realizace. Mnohdy zákazníci vyžadují co nejkratší termín. Trvání je závislé na komplikovanosti, avšak optimální jsou tři měsíce. V případech realizace ve spěchu nemají zákazníci dostatek prostoru pro svou vlastní kreativitu, nejsou součástí celého procesu. Vždy je dobře, když klient se aktivně podílí na každém stupni vzniku interiéru. V opačném případě mohou vzniknout nevyslovené předpoklady a nepříjemná překvapení.

Vážíme si svých klientů a uvědomujeme si, že potřebují adekvátní servis.

Někteří zadavatelé, mnozí manažeři či podnikatelé nemají mnoho času a součástí práce architekta je se i přizpůsobit, pracovat efektivně a šetřit čas zákazníka. Návrh a vizualizace jsou pouze 50% práce. Je důležité udržet realizaci ve stejné úrovni, jako vizualizace. Detaily tvoří celek a pokud architekt nedohlíží na celou realizaci, ztrácí se principy navrhování. Práce s klientem končí ve chvíli, kdy se cítí jako doma, což je dotáhnutím světlem, dekoracemi, závěsy, povlečením. I ten nejmenší detail dává interiéru kouzlo.

Na prvním místě je a vždy by měla být spokojenost klienta, pokud se toto podaří, pak naše tvorba dává smysl a naplňuje nás.

Kontaktujte nás

VP ARCHITEKTI

Ing. arch. Jiří Vlček , +420 777 151 425

E-mail: info@vparchitekti.cz